Filmy dystans

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dystans. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Weź głęboki oddech i zacznij nowy rok od zadbania o swój umysł — obejrzyj nowy serial oryginalny Netflix Poradnik Headspace: Medytacja. W ośmiu animowanych odcinkach Andy Puddicombe — były buddyjski mnich i współtwórca uwielbianej na całym świecie aplikacji do medytacji Headspace — przedstawia widzom korzyści z medytacji, podpierając się badaniami naukowymi. Każdy 20-minutowy odcinek przedstawia inną ułatwiającą medytację technikę mindfulness — skupiając się na kwestiach, takich jak stres, złość i odpuszczanie — i kończy się wspólną medytacją z przewodnikiem. Poradnik Headspace: Medytacja zapewnia widzom chwilę spokoju i udowadnia, że praktykowanie medytacji jest łatwe i dostępne dla każdego.
Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby.
Niekonwencjonalna historia późnokomunistycznego okresu w Rumunii, opowiedziana z perspektywy zwykłych ludzi. Komiczne, dziwaczne opowieści osnute są na często surrealistycznych zdarzeniach dnia codziennego pod komunistyczną dyktaturą. Film składa się z pięciu opowiadań, które łączy nastrój, konstrukcja narracji i szczegóły charakterystyczne dla ówczesnej epoki: jedyna marka samochodu widoczna na ulicach to krajowa Dacia, wszyscy żyją z okradania państwa, nakazy partii muszą być wykonywane bez względu na to, jak bardzo są nielogiczne i absurdalne. Komedia zrealizowana na podstawie najzabawniejszych rumuńskich miejskich legend lat osiemdziesiątych XX wieku, odtwarzająca poczucie humoru, które pomogło Rumunom przeżyć komunistyczny reżim.


Anka ma osiemnaście lat, jest jedną z najlepszych uczennic szkoły baletowej. Ma ambicje i marzy o wielkiej karierze. Niestety zakochuje się niezbyt szczęśliwie w Marku, obracającym się w środowisku kumpli szukających szybkiego zysku i łatwego życia. Anka ulega coraz to większemu wpływowi Marka. Do czego to doprowadzi?
Adnan to wdowiec samotnie wychowujący nastoletniego syna. Poznajemy go na parkingu, w momencie gdy wplątany zostaje w szereg tragikomicznych zbiegów okoliczności. Towarzyszymy mu później w sporach z krewnymi i w szaleńczym pościgu po ulicach Stambułu. Gdyby nie szwagier i jego rodzina, wieczny pechowiec Adnan byłby już dawno zgubiony. Oś filmu wyznacza relacja ojciec-syn, pełna wzajemnych uprzedzeń i dystansu, buntu i rezygnacji.
Demirkubuz wciela się w rolę Ahmeta, filmowca ze Stambułu, który planuje przenieść na ekran własną interpretację "Zbrodni i kary" Dostojewskiego. Bohater filmu przeżywa podwójną niemoc: rozsypuje mu się nie tylko scenariusz filmu, ale i małżeństwo. Widzimy, że Ahmet wyraźnie prowokuje ten rozpad. W jego relacjach z kobietami czuć lęk i sztucznie wymuszony dystans. Brak zaangażowania w cokolwiek pozostaje w kontrze do żarliwych emocji, jakich dostarcza powieść rosyjskiego pisarza. Ahmet pragnie tchnąć więcej życia w powstający opornie film. Angażuje do roli Raskolnikowa młodego włamywacza, który pewnej nocy zakrada się do bloku, w jakim mieszka reżyser. Rozdźwięk pomiędzy życiem, a wydumanymi ambicjami jest głównym problemem bohatera, który w swoich filmach (ale również swoich przyjaźniach i miłościach) ucieka od siebie, forsując idealistyczne, nieprzystające do życia wyobrażenia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…